Facebook

PORADY / FAQ

WAŻNA INFORMACJA!!! Z każdym rokiem rośnie liczba gabinetów kosmetycznych, które oferują depilację na przeróżnych urządzeniach. Warto wiedzieć, że depilacja na niskiej jakości sprzęcie jest zupełnie nieskuteczna. Zdarzają się lasery LightSheer z przekalibrowanymi głowicami. Brak serwisowania urządzenia w terminie powoduje jego osłabioną wydajność pracy, czego rezultatem są słabe efekty depilacji laserowej. W celu sprawdzenia naszej wiarygodności zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszego urządzenia oraz pozwolenia na wykonywanie zabiegu depilacji laserowej u jedynego w Polsce dystrybutora Laserów LightSheer - firmy Coherent Lumenis www.coherent.com.pl.

Ważne informacje o depilacji

+Jaki odstęp czasu muszę zostawić między planowanym zabiegiem, a opalaniem lub zwykłą ekspozycja słoneczną?

Aby uniknąć poparzeń i niepożądanych efektów należy zachować 2 tygodniowy okres bez ekspozycji skóry na słońce. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem. Przed samym zabiegiem należy odczekać ok. miesiąca, aby nabyta opalenizna zdążyła zblednąć. Skóra powinna mieć swój naturalny koloryt.

+Mam niedoczynność tarczycy i przyjmuję hormony tarczycy, czy mogę wykonać zabieg?

Należy pamiętać, że choroby tarczycy mogą zmniejszyć skuteczność zabiegów depilacji laserowej, jednakże przyjmowanie hormonów tarczycy nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

+Czy depilacja laserowa boli?

Występuje minimalny dyskomfort. Laser korzysta z wysoko skoncentrowanej energii, która emituje impulsy światła celujące wprost w mieszki włosowe. Wiele osób porównuje uczucie impulsu lasera z ciepłem i delikatnym ukuciem. Proces wymaga kilku zabiegów, a z każdym zabiegiem odczuwany dyskomfort jest coraz mniej wyraźny, bo skóra się przyzwyczaja a włosów jest coraz mniej.

+Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu na skórze występuje może wystąpić niewielki obrzęk i rumień wokół mieszka włosowego. Taka reakcja jest normalna i świadczy o skutecznym zabiegu depilacji laserowej. Intensywność podrażnienia od koloru i grubości włosa. Przy cienkich i jasnych włosach reakcje skóry są słabsze niż przy czarnych i grubych włosach. Do dwóch godzin po zabiegu można odczuwać ciepło, ale nie ma już dolegliwości bólowych. Ważne jest, aby odpowiednio dbać o skórę i stosować się do naszych zaleceń.

+Czy wrastające włosy są przeciwwskazaniem do zabiegu?

Wrastające włosy to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Bolesne, czerwone krostki pojawiają się w miejscach, które najczęściej golimy: u panów na twarzy i szyi, u kobiet – na nogach w strefie bikini oraz pod pachami.Częściej po stosowaniu wosku niż depilatora mechanicznego włosy mają skłonność do wrastania. Przypadłość wrastających włosków jest wręcz wskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Już po pierwszy zabiegu widać znaczną różnicę, wrastających włosków jest zdecydowanie mniej. Po serii zabiegów włosy zostają zniszczone na stałe – przyczyna problemów skórnych znika na zawsze.

+Czy po wykonaniu serii zabiegów włosy już nigdy nie odrosną

Organizm ludzki dąży do regeneracji, a pojedyncze włosy mogą się odnawiać. Dlatego zalecamy raz do roku lub raz na dwa lata wykonanie jednego zabiegu przypominającego, który pozwoli na podtrzymanie efektu gładkiej skóry. Lecz nawet jeśli nie wykonasz się zabiegu przypominającego, włosy nie wrócą do takiego stanu jak przed pierwszym zabiegiem, jednak z roku na rok ich ilość będzie się zwiększała.

+Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać, aby usunąć włosy na stałe?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie włosy rosną jednocześnie a już po pierwszym zabiegu depilacji widać sporą różnicę. Usuniętych zostaje 30-50% włosów. Część z nich jest w fazie wzrostu (anagen). Są to włosy, które reagują na światło i są widoczne na skórze. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni). Po tym czasie rozpoczyna się etap wzrostu nowego włosa. Dlatego to takie ważne, aby powtarzać zabiegi w regularnych odstępach (co 1,5-2 miesiące) aby usunąć 96% owłosienia. Liczba zabiegów koniecznych do usunięcia włosów na stałe jest sprawą indywidualną i może różnić się od depilowanego obszaru. U mężczyzn, ze względu na dużą ilość hormonów odpowiedzialnych za produkcję i wzrost włosów, może być potrzeba większa liczba zabiegów (min. 5). Kobiety z nieleczonymi zaburzeniami hormonalnymi również powinny się nastawić na wykonanie większej ilości zabiegów oraz zabiegi przypominające.

+Mam podwyższony poziom prolaktyny, czy zabieg będzie zatem skuteczny?

Tak, ale tylko wtedy, gdy gospodarka hormonalna będzie uregulowana. Wysoka prolaktyna obniża skuteczność zabiegów depilacji laserem diodowym ale mieszki włosowe, które zostaną poddane termicznemu uszkodzeniu pod wpływem działania lasera już nie odrosną. Natomiast jeżeli ponownie wystąpią zaburzenia hormonalne i pojawią się nowe włoski, to konieczne może okazać się przejście kolejnej serii zabiegów. Jednak włosy już nigdy nie wrócą do stanu jak sprzed pierwszego zabiegu depilacji.

+Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo naszych pacjentów są dla nas priorytetem, dlatego pracujemy na sprzęcie medycznym posiadającym wszystkie zezwolenia i atesty. Urządzenie LightSheer™ Desire posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration) oraz inne certyfikaty instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Należy pamiętać, że depilacja laserowa nie jest dla każdego. Istnieje szereg przeciwwskazań, na które należy zwrócić uwagę aby zabieg był w bezpieczny. Są to przede wszystkim choroby, tj.: cukrzyca, epilepsja, bielactwo, łuszczyca, terapia retinoidami, świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne, przyjmowanie leków i ziół fotouczulających oraz leków obniżających krzepliwość krwi. Depilację laserową wykluczają także aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, bliznowce oraz skaleczenia. Zabiegu nie można wykonywać w ciąży, a także niewskazana jest podczas karmienia piersią.

+Czy antykoncepcja hormonalna jest przeciwwskazaniem do zabiegu epilacji?

Antykoncepcja hormonalna nie jest przeciwwskazaniem, jednak w przypadku wątpliwości warto przed zabiegiem zasięgnąć porady ginekologa.

+Czy zabiegi możemy wykonywać na śluzówkach?

Nie. Aby zminimalizować ryzyko poparzenia delikatnych miejsc, depilacji poddajemy tylko obszary skóry jedynie do granicy ze śluzówką.

+Na strefie, której chcę poddać depilacji mam tatuaż – jak wtedy wygląda procedura zabiegowa?

Każdy tatuaż, ciemny wykwit na skórze czy znamię zostaje ominięte w trakcie zabiegu, ze względu na duże ryzyko poparzenia.

+Mam bardzo dużo znamion (pieprzyków, brodawek), czy kwalifikuję się do zabiegu?

Niestety osoby z dużą ilością znamion nie są predestynowane do depilacji laserowej.

+Ile czasu należy odczekać po odstawieniu antybiotyku?

Minimalny okres po zakończeniu kuracji antybiotykowej wynosi 2 tygodnie.

+Czy nastolatki mogą wykonywać zabieg depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej można przeprowadzić w każdym wieku, lecz u bardzo młodych osób nie ma to sensu, bo stan owłosienia może się jeszcze zmieniać. Proces wzrostu włosów jest ściśle związany ze zmianami zachodzącymi w gospodarce hormonalnej. Włosów może ubywać lub przybywać ze względu na tzw. burzę hormonów, która ma miejsce w okresie dojrzewania. Najmłodsi pacjenci zaczynają depilację laserową zazwyczaj w wieku 16 lat, kiedy hormony się normują. Pacjenci poniżej 18 roku życia na pierwszy zabieg muszą przyjść pod opieką rodzica.

+Czym różni się bikini głębokie od standardowego?

Bikini głębokie od standardowego różni się obszarem depilowanej powierzchni. Bikini standardowe, czyli płytkie to jedynie pas o szerokości 3-4 cm od linii pachwiny w stronę uda. Bikini głębokie obejmuje także wzgórek i wargi. Zabieg może zostać wykonany całościowo lub można zostawić jakąś część włosów (wargi, pasek na wzgórku). Należy pamiętać, aby przystępując do zabiegu zgolić włosy, które mają zostać usunięte, a pozostawić nieogolone te włosy, które maja dalej rosnąć.

+Mam jasne włosy - czy mogę usunąć je laserem?

Im większa jest różnica między kolorem włosów a kolorem skóry tym wyższa jest skuteczność lasera. Dlatego warto zadbać, aby skóra miała naturalny koloryt bez opalenizny, gdyż laser diodowy działa na melaninę – pigment znajdujący się we włosach. Włosy rude oraz siwe mają zbyt mało barwnika lub nie mają go w ogóle. Jednakże włosy zawierające nieznaczne ilości barwnika po zabiegu mogą wypaść, a ich odrost może zostać wstrzymany nawet do 3 miesięcy.

+Czy po przebytych operacjach i zabiegach chirurgicznych mogę poddać się depilacji laserowej?

Zabiegi chirurgiczne nie są przeciwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej, jednakże zaleca się zachowanie min. 3 miesięcy przerwy od operacji i zakończenie kuracji farmakologicznej.

+Planuję wyjazd wakacyjny i przerwę w wykonywaniu zabiegów – czy skuteczność epilacji się zmniejszy?

Efekty depilacji nie ulegną zmianie, jednak z powodu pominięcia fazy wzrostu włosa, cała seria wydłuży się czasowo o pominięty okres.

+Czy muszę golić włosy na górnej wardze?

Z badań wynika, że po goleniu struktura włosa się nie zmienia i nie ma to wpływu na proces odrastania. Budowa włosa kształtem przypomina ołówek, który jest węższy na końcu. Jeżeli zgolimy go maszynką to wydaje nam się, że odrasta on ciemniejszy i grubszy. Pojawianie się nowych, mocnych włosów w miejscach, gdzie ich nie było zazwyczaj wiąże się z nieuregulowaną gospodarką hormonalną. Jeżeli włosy na górnej wardze są cienkie i delikatne to można przyjechać na zabieg bez wcześniejszego ogolenia. Kosmetyczka wykonująca zabieg oceni, czy włosy nadają się do zabiegu i zgoli je bezpośrednio przed użyciem lasera.

+Czym różni się laser diodowy LightSheer od IPL?

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. Zabieg polega na naświetlaniu lampą polichromatyczną (IPL). Wadą tych urządzeń jest to, że wysyłają one wiele długości fal, wiązka światła działa wybiórczo na melaninę włosa powodując uszkodzenie częściowe a nie całkowite zniszczenie czyli osłabienie włosa i jego koloru. Depilacja laserem diodowym LightSheer po takim zabiegu może okazać się trudniejsza. Urządzenie LightSheer emituje tę samą długość fali, dlatego działa konkretnie na barwnik włosa. Skuteczność usunięcia sięga 95%.

+Czy po zabiegu mogą zostać jakieś ślady / blizny na stałe?

Po zabiegu depilacji laserem diodowym Light Sheer Desire nie powinny wystąpić żadne powikłania, który mogłyby pozostać trwale na depilowanym miejscu. Najczęściej są to zmiany, które samoistnie znikają po kilku godzinach do maksymalnie kilku dni, uzależnione jest to od wrażliwości skóry. Do najczęstszych objawów z powodu poparzenia należą: piekące pęcherzyki, czerwone plamki które po kilku dniach przekształcają się w strupki, które odpadają bez pozostawienia śladu czy blizny. Ważne jest, aby po zabiegu dbać o skórę i stosować się do naszych zaleceń.