Facebook

Depilacja Laserowa w Gdyni

W tym roku zakupiliśmy w naszym salonie profesjonalne urządzenia do depilacji "LightSheer Desire", które na tle wysłużonych urządzeń u konkurencji przekłada się na komfort i skuteczność działania lasera. Nowe i dobrze skaliborowane głowice pozwalają uzyskać szybsze efekty depilacji np. nóg, pach czy bikini.

Dodatkowym autem nowego urządzenia do depilacji jest ograniczenie bólu do minimum... nasze klientki na podstawie swoich doświadczeń z innych gabinetów, bardzo często zachwalają fakt, że zabiegi są przyjemne i bezbolesne.

Ważne informacje o depilacji

+PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Niezbędne jest właściwe przygotowanie do zabiegu, należy przestrzegać zasad:

 • Osoby w trakcie doustnej terapii retinoidami (Izotek) wymagają między końcem kuracji a pierwszym zabiegiem pół rocznej przerwy.
 • Wszelkie leki o działaniu światłouczulającym (antybiotyki) oraz zioła takie jak: nagietek, dziurawiec czy herbata Figura 1,2 wymagają odstawienia na min. 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Miejscowe stosowanie kremów i maści zawierające w swoim składzie Vit. A (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne) oraz z Vit. C czy kwasy owocowe powinno być wstrzymane na 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Około 1 tydzień przed zabiegiem nie stosować peelingów na depilowanym obszarze.
 • Osoby cierpiące na dermatologiczne choroby skóry tzw. uśpione - nieaktywne (bakterie, wirusy, grzyby) jak np. łuszczyca.
 • Ciąża, karmienie piersią.
 • Rozrusznik serca.
 • Choroba nowotworowa (zgoda lekarza onkologa po zakończeniu leczenia).
 • Aktywna infekcja np. opryszczka czy grzybica w miejscu depilowanym, z zabiegiem należy się wstrzymać do czasu jej wyleczenia.
 • Każda opalenizna, słoneczna, solarium, krem brązujący jest przeciwwskazaniem do zabiegu, minimalna przerwa to 4-6 tygodni.
 • Wszelkie metody pozbywania się owłosienia wraz z cebulką (depilatory mechaniczne, wosk, pęseta przerwać 4 tygodnie przed zabiegiem. Zaleca się golenie maszynką.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem nie stosować żadnych preparatów nawilżających na miejsce depilowane a w przypadku pach antyperspirantów.
 • Nie należy pić alkoholu na 24 h przed zabiegiem.

+PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

Przeciwwskazanie bezwzględne: 

 • ciąża i karmienie piersią
 • jasny kolor włosów (bardzo jasny blond, siwy, rudy) - zabieg nie będzie skuteczny
 • choroby nowotworowe
 • terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
 • choroby dermatologiczne i immunologiczne: fotodermatozy, łuszczyca, aktywne infekcje
 • skóry, skłonność do bliznowaceń

Przeciwwskazania względne (czasowe): 

 • skóra bezpośrednio po opalaniu z zaaplikowanym samoopalaczem
 • doustna terapia retinoidowa
 • stosowanie ziół światłouczulających
 • miejscowa terapia preparatami z wit. A i C, złuszczającymi i kwasowymi
 • usuwanie włosów poprzez wyrywanie w ciągu ostatniego miesiąca przed zabiegiem

+PO ZABIEGU

Naturalnym objawem depilacji laserowej jest czasowy obrzęk okołomieszkowy i zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach, jednakże może utrzymywać się nawet do 4 dni. W nielicznych przypadkach, może nastąpić również opuchlizna, uczucie swędzenia i pieczenia skóry, podrażnienie.

Bezpośrednio po zabiegu należy traktować skórę delikatnie, do mycia stosować żele niezawierające mydła lub sama wodę.

 • Wstrzymać się od toników na bazie alkoholu, preparatów antybakteryjnych, antyperspirantów, dezodorantów, gdy zabieg dotyczy pach.
 • Skórę delikatnie osuszać oklepując, w żadnym wypadku nie pocierać i nie podrażniać.
 • Dla złagodzenia objawów można zastosować sprey Pantenol lub maść łagodzącą z alantoiną.
 • Przez okres 3-4 dni unikać sauny i basenu.
 • Zaniechać przez 1-2 tygodnie peelingów w miejscu poddanym zabiegowi.
 • Zakaz opalania skóry na okres 2 tygodni (wyjątek stanowią pachy i bikini gdyż można je skutecznie przysłonić przed promieniami.)

Gdy decydujemy się na kolejny zabieg z serii to przerwa miedzy nimi dla nóg to 6-8 tygodni a dla pozostałych części ciała to 5-6 tygodni.

+FAZY WZROSTU WŁOSA

Dlaczego pojedynczy zabieg depilacji laserowej nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się owłosienia?

Zjawisko fototermolizy działa jedynie na włosy będące jedynie w fazie wzrostu (anagen), natomiast nie ma wpływu na włosy będące w momencie zabiegu w pozostałych fazach: zaniku i spoczynku, dlatego też zabiegi depilacji laserowej wykonywane są w serii. 

 
Anagen

Jest to pierwsza faza, podczas której depilacja laserowa będzie najbardziej efektywna , przebiegała prawidłowo i pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty. Cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość.

Katagen

Druga faza, zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki, następnie przesuwa się ku górze. Zatrzymane są wszystkie procesy rozrodcze zachodzące we włosach.

Telogen

Trzecia faza, nazywana fazą spoczynku. Włos martwieje i następnie wypada. W tej fazie raczej nie przeprowadza się depilacji laserowej, ponieważ jest ona mało skuteczna.

+WAŻNE RADY, ABY NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ

PRZEKALIBROWANE GŁOWICE

Niestety sama marka LightSheer nie jest już gwarancją 100% jakości. W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej laserów z przekalibrowanymi głowicami. Co to znaczy? Każda głowica lasera ma określoną żywotność. Bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie wymienić głowicę na nową. W wielu salonach powszechna staje się praktyka wykonywania zabiegów na starych, zużytych głowicach. Bardzo ciężko rozpoznać taką głowicę – na ekranie lasera może wyświetlać się informacja o mocy 30 J, jednak w rzeczywistości będzie ona odpowiadała mocy jedynie 15 J. W rezultacie efekt takiego zabiegu będzie dużo słabszy lub nie będzie go wcale. Urządzenie, jego serwisowanie oraz kwalifikacje i pozwolenie do wykonywania zabiegu depilacji laserowej można sprawdzić u jedynego w Polsce dystrybutora Laserów LightSheer firmy Lumenis, której przedstawicielem w Polsce jest firma Coherent Polska www.coherent.com.pl, do czego zachęcamy w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa.

ZABIEG NIE MOŻE BYĆ ZUPEŁNIE BEZBOLESNY

Spalaniu włosów zawsze towarzyszy uczucie "gorącego ukłucia". Przy ciemnych, mocnych włosach będzie ono silniejsze, a przy słabszych włosach delikatniejsze. Jeśli nie odczuwasz nic w trakcie zabiegu oznacza to, że Twoje włosy są zbyt jasne lub laser jest niesprawny i efektów nie będzie.

REZULTATY JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU

Jeden zabieg depilacji wykonany na sprawnym laserze gwarantuje bezpowrotne zniszczenie około 30-50% wszystkich ciemnych włosów. Nie dajmy sobie wmówić, że różnicę będzie widać dopiero po serii zabiegów i należy poczekać. Oczywiście trwały efekt uzyskuje się po 3-4 zabiegach, ale już po pierwszej wizycie będziesz mieć zdecydowanie mniej włosów, co widać gołym okiem.

SZUKAJ NAPISU LIGHTSHEER

Na rynku można spotkać mnóstwo sprzętu do depilacji laserowej. Niestety większość to tanie, chińskie podróbki markowego systemu LightSheer. Lasery diodowe LightSheer są najskuteczniejsze i działają najsilniej, co udowodnił szereg badań i testów klinicznych przeprowadzonych w USA. Koniecznie zwróć uwagę czy laser, na którym masz wykonywany zabieg, posiada widoczny napis "LightSheer".

RAŻĄCO NISKA CENA ZABIEGU

Niestety jeśli koszty zabiegu bardzo odbiegają od średnich cen na rynku musi oznaczać to, że sprzęt jest wątpliwej jakości. Wymiana poszczególnych elementów lasera, przede wszystkim głowicy, jest niezbędna po określonej liczbie przepracowanych godzin. Każda część ma swoją żywotność, a wymiana części w autoryzowanym serwisie niestety ma swoją cenę. Bardzo niskie ceny zabiegów sugerują, że sprzęt nie jest na czas serwisowany, posiada nieoryginalne części, a tym samym okazuje się nieskuteczny lub tylko minimalnie skuteczny.

MNIEJSZA SKUTECZNOŚĆ DUŻEJ GŁOWICY

Warto wiedzieć, że najnowszy model lasera LightSheer Desire wyposażony został w dwie głowice – małą ET oraz dużą HS. Duża głowica, mocno reklamowana w ostatnich miesiącach, niestety okazała się zdecydowanie mniej skuteczna od małej głowicy. Polecamy ją jedynie osobom o bardzo niskim progu bólowym – zabieg jest bowiem mniej bolesny i wykonuje się go dużo szybciej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że trzeba będzie go powtórzyć dwukrotnie więcej razy niż na mniejszych głowicach ET, ST i XC, by uzyskać taki sam zadowalający efekt.

NIEPOKOJĄCO KRÓTKI CZAS TRWANIA ZABIEGU

Aby zabieg depilacji laserowej był dokładny i skuteczny, należy poświęcić mu odpowiednio dużo czasu. W trakcie zabiegu na ogoloną skórę przykłada się głowicę lasera i oddaje tzw. strzał. Powierzchnia głowicy lasera (ET, ST) ma wielkość 1 cm2 i takiej wielkości jest także wiązka lasera. Głowicę należy przykładać miejsce przy miejscu, centymetr przy centymetrze, aż działaniu lasera zostanie poddana cała depilowana okolica. Przykładowo na głowicach ET i ST depilacja łydek powinna zająć około 1,5 godziny, natomiast ud - 2 godziny. Na głowicy XC, która jest dwukrotnie większa, zabieg będzie proporcjonalnie krótszy. Nigdy nie należy przesuwać głowicy po skórze wysmarowanej żelem do USG – zabieg wtedy wydaje się dużo szybszy, ale bardzo niedokładny i może spowodować poparzenia. Jeśli depilacja nóg zajmuje kilkanaście minut, a depilacja całego ciała godzinę, zabieg na pewno nie jest prawidłowo przeprowadzony.

Każda kobieta wiele wysiłku wkłada w dbanie o swój wygląd zewnętrzny każdego dnia. Odpowiedni makijaż, stylowe ubranie, ekskluzywne dodatki, to tylko niewielka część codziennych przygotować. Jednak równie ważne jest dbanie o skórę, bo ładna, zadbana skóra, jest najlepszą wizytówką każdej kobiety. Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich balsamów i kremów, ale nie można też zapomnieć o tym, że skóra powinna być gładka na całym ciele. Niestety wiele kobiet ma problem z nadmiernym owłosieniem. Zwykle pojawia się ono w okolicach bikini, na nogach, pod pachami, a nawet na twarzy. Stosowanie różnych kremów i plastrów do depilacji, nie zawsze daje zadowalające efekty. Dlatego warto się zdecydować na trwałą depilację laserową w gdyni. To zabieg całkowicie bezinwazyjny, a jakże bardzo skuteczny. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród kobiet. Depilacja przy użyciu najnowszej generacji lasera, jest bardzo wygodnym i prostym sposobem na to, by pozbyć się owłosienia z całego ciała. Laser jest w pełni bezpieczny, jego użycie nie powoduje żadnych podrażnień na skórze, zaczerwień, ani krostek, co jest częstym efektem ubocznym stosowania depilatorów i kosmetyków do usuwania owłosienia.

Depilacja w gdyni to propozycja usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Na każdą partię ciała używa się innej końcówki lasera, a także innej mocy. Jedne partie są dużo delikatniejsze niż pozostałe. Np. depilacja bikini jest bardzo delikatnym zabiegiem, bo ta strefa wymaga szczególnej ostrożności. Całkiem inną końcówkę lasera używa się do depilacji wąsika, który czasem pojawia się u kobiet na twarzy. Najpopularniejszym zabiegiem jest depilacja nóg oraz depilacja pach. Te dwie partie ciała są najbardziej odkryte, nie tylko latem. Kobiety pokazują je na basenie, w saunie, na plaży czy na imprezie. Dlatego szczególnie im zależy, by nogi i pachy były idealnie gładkie, bez żadnych podrażnień. Na każdą partię ciała wystarczy wykonać kilka zabiegów laserem, by szybko zauważyć wspaniałe efekty. Koszt takiej nowoczesnej depilacji, nie jest zbyt wysoki, różni się jednak w zależności od wybranej partii ciała. Najdroższa jest depilacja nóg a najtańsza depilacja wąsika. Na zabieg warto się zapisać z wyprzedzeniem, by móc się do takiego zabiegu odpowiednio przygotować.